PRAWDZIWE SKACZĄCE SZCZUDŁA

2023-07-20

Prawdziwe skaczące szczudła

wyglądają tak jak na tym kadrze. Z pozoru zwykłe szczudła, jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej, zobaczymy, że uginają się jak pogo-skoczek.

Pomysł, moim zdaniem, zaczępnięty żywcem z pogo skoczków właśnie. Dziś produkowane najnowocześniejsze skoczki teraz pozwalają na skakanie podobnie wysoko jak na powerizer, mimo iż nie posiadają tak dużych, niektórzy mówią "piórowych" sprężyn, jak powerisery.


To między innymi dlatego uważam, że bardzo niefortunnie powerizery  zostały okrzyknięte skaczącymi szczudłami ( jumping stilts ) przez cały świat. Konstrukcja powerów jest na tyle nowatorska ,a możliwości motoryczne, jakie daje ludzkiemu ciału, tak niesamowite, że "ktoś" mógłby się pokusić o bardziej precyzyjne określenie.

Wynalazca powerizerów nazwał swój pomysł "power skip boots", czyli w zamyśle i wolnym tłumaczeniu "super buty". Bo tak jak buty dają nam komfrot chodzenia, biegania bądź wykonywania innych aktywności, tak power skip boots miały zwyczajnie umożliwić wygodniejsze chodzenie, szybsze bieganie i wyższe skakanie.

Prawdzie skaczące szczudła w tej chwili są niemożliwe do kupienia, a przynajmniej nie przez firmę, która je kilkanaście lat zaczęła produkować i sprzedawać. Szkoda, że komercyjnie, pomysł nie chwycił. Zostały jednak same skaczące szczudła i garstka osób, która do nich na nich skacze.

Jakość zdjęć i filmów niestety pozostawia wiele do życzenia, a to tylko dlatego, że były robione ponad dekadę temu, natomiast strona producenta już nie istnieje, a jego kanały są pozamykane. 

spacer na skaczących szczudłach

kiedyś przemierzano rzeki na szczudłach, dziś szczudlarze korzystają z mostów :)

skakanie w terenie na szczudłach

specjalne szczudła, służące do skakania

A jak Ty uważasz? Powerizery to skaczące szczudła, czy może te szczudła to prawdziwe szczudła?

kadry ilustrującego niniejszy wpis pochodzą z nagrania video youtu.be/watch?v=a0vj0QZl25I, kanału nie aktualizowanego od 2010r.
#powerizery